
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11011
Ext.Price$0.11011
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11011 | $0.11011 |
| 10 | $0.09883 | $0.98830 |
| 50 | $0.08870 | $4.43500 |
| 100 | $0.07908 | $7.90800 |
| 500 | $0.07050 | $35.25000 |
| 1000 | $0.06286 | $62.86000 |
| 3000 | $0.05815 | $174.45000 |
| 5000 | $0.05380 | $269.00000 |
